Následná péče

POWDER BROWS

Po samotné proceduře bude obočí výrazně tmavší s možnými zarudnutími a lehkým otokem. Tyto symptomy obvykle zmizí do 24 hodin. První den po zákroku doporučuji jemně obočí utírat navlhčeným vatovým tamponem každých 15-20 minut až do té doby, než půjdete spát.

Následující den pokračujte v utírání navlhčeným tamponem minimálně 3x denně.

V následujících dnech (při svědění) můžete na obočí nanést velmi tenkou vrstvu krému (s vitamíny A &D) za pomoci vatové tyčinky. Dbejte na to, aby vrstva byla opravdu tenká, aby nedošlo k narušení vytvářejících se strupů a neprodloužila se doba hojení.

Omezte vystavování obočí přímému slunci, kontaktu s vodou, návštěvu sauny a intenzivní fyzickou aktivitu. Strupy je důležité nijak neodstraňovat, ale nechat je, aby samy přirozeně odpadly.

LIPS

Po zákroku budou rty velmi výrazné a mohou být citlivé, s možností výrazného otoku, zejména u klientek s výplněmi ve rtech. Otok obvykle zmizí do 24 až 48 hodin.

V den procedury se doporučuje jemně přitisknout navlhčený vatový tamponek ke rtům, pokud se objeví únik plazmy.

Pokud k tomu nedojde, od následujícího dne můžete začít aplikovat mastičku s vitamíny A&D, nebo čistý lanolin.

Je důležité se vyvarovat odstraňování strupů, ty by měly odeznít přirozeně.

Doporučuje se také pít brčkem, omezit konzumaci teplých nápojů a ostrých pokrmů, a vyhnout se potravinám a nápojům, které mohou barvit, aby se zabránilo nechtěným skvrnám na rtech.

Vyhněte se nadměrnému pocení, cvičení, a přímému slunci.

NATURAL EYELINER

Oční linky jsou ihned po aplikaci velmi výrazné a mnohdy i s mírným otokem. Pokud je otok mírný když odcházíte zpravidla klesá do pár hodin a může se znova objevit v ranních hodinách po probuzení. Následně pak otok klesá do 24 hodin – 48 hodin.

Po celou dobu hojení nedoporučuji přímé slunění, vodu, saunu nebo solária.

Nedoporučuji po dobu 7 dnů cvičit.

ODSTRANĚNÍ PMU

Vyvarujte se dotýkání oblasti nečistýma rukama a přímému slunečnímu záření, saunám, bazénům a těžkému cvičení.

Dále se pokuste vyhnout promáčení obočí po dobu nejméně 7-10 dní a nemanipulovat se strupy, které se v oblasti mohou postupem času objevit. Strupy by měly samy odpadnout, jakmile je oblast plně zahojená.

Solárium a přímé opalování by měly být vynechány po dobu minimálně 4 týdnů a na obočí by měl být aplikován ochranný krém s vysokým faktorem SPF.

Aplikaci make-upu v ošetřované oblasti je vhodné vyvarovat se po dobu alespoň 10 dní po proceduře. Je doporučeno absolvovat kontrolní návštěvu u svého specialisty po několika týdnech.